Obec Zázrivá je horská obec, nachádzajúca sa na úpätí Malej Fatry. Vďaka tejto polohe je výborným východiskovým bodom pre turistiku či už sa vydáte na Veľký alebo Malý Rozsutec, Veľký Kriváň alebo do Jánošíkových dier. Práve letné obdobie je najvhodnejšie na prechádzky, pešiu turistiku, cykloturistiku a ďalšie aktivity. V okolí Zázrivej je mnoho trás - krajinu môžete spoznávať ak sa vydáte na trasu Zázrivá-Dolina, trasu Vyšný Kubín-Istebné-Zázrivá alebo na Terchovsko-Zázrivský okruh. Okrem cykloturistiky či pešej turistiky si v obci môžete zajazdiť na koňoch alebo vyliezť po lezeckej stene. V blízkosti sú aj temálne kúpaliská Bešeňová, Oravice, Tatralandia alebo wellness centrum Terchovec.

Obec pozostáva z jedenástich osád, počas vychádzok po jednotlivých dolinách môžete natrafiť na zvonice, zachovalú ľudovú architektúru či tradičné salašníctvo, ktoré tu má stále svoje zastúpenie.

Polohu Zázrivej oceníte aj keď sa venujete zimným športom - blízko sú strediská SKI Gavurky, SKI Vrátna, Šport centrum Malá Lúčivná a SKI Kubínska Hoľa. Aj v zimnom období sa môžete vydať na turistické trasy a objavovať čaro zimnej prírody v Malej Fatre.

Počas celého roka sa v obci a v jej okolí konajú zaujímavé podujatia. Najväčším z nich sú júlové Zázrivské dni s bohatým kultúrnym programom, v júni sa každoročne koná cykloprechod Zázrivským chotárom a v auguste Zázrivský diferák. Obľúbené sú aj cyklo a pešie výstupy. V neďalekej Terchovej a taktiež koná množstvo podujatí - najväčšími z nich sú Cyrilometodské dni v júli a Jánošíkové dni na prelome júla a augusta.

View the embedded image gallery online at:
https://www.chalupadatko.sk/zazriva-a-okolie#sigProIdec4f6a849f